Replica

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Replica

prvi Replica forum


    Io sono una bestia...

    Sale
    Sale
    Administrator


    Male Broj postova : 738
    Age : 36
    Lokacija : zagreb
    Registration date : 12.05.2008

    Io sono una bestia... Empty Io sono una bestia...

    Postaj by Sale sri svi 14, 2008 12:23 pm

    Dan - utorak

    Datum - 13.05. 2008

    Mjesto radnje - Klub SAX - Palmotićeva 22/2

    12 pjesama vrhunske kvalitete pisanja i vrhunske kvalitete izvedbe! Otvorenje s pjesmom "Nova", a konkluzija s pjesmom "Zauvijek"! No, idemo polako, stavku po stavku...

    U SAX smo stigli koju minuticu prije 9 sati i sjeli se u separe odmah pokraj bine...Lagano smo se počeli zagrijavati uz zvukove "Bolesnog uma" i "T.H.P-a" te pokoji Tuborg Green! Kad bi morao birati - rekao bi da su "slavonci" (a.k.a T.H.P.) imali trun pristupačniju i bolju izvedbu (bez uvrede Bolesnom umu - o ukusima se ne raspravlja)...Kako su dečki svirali - ljudi su sjedili na svojim lijepo uhranjenim stražnjicama (bar ja), no tada je kucnuo trenutak izlaska Replice na binu!Svi ljudi koji su došli u SAX su se ustali i ispunili prostor pred binom i čekali dečke da zaprže! Najavio ih je besmrtni "Ćiro Blažević" kratkim i komićnim uvodom, a prava erupcija oduševljenja je uslijedila izlaskom dečkiju na binu...

    Prvi na scenu je izašao Brane i počela je vriska mladih djevojaka (te ponekog mladića koji naginje na "tamnu stranu")...Uzeo je štapiće i počeo udarati ritam....Nakon pola minute na binu izlazi Obad! Vrištanje se pojačava....Uzima bas u svoje mišičave ruke i počinje ton po ton...
    Ponovno pola minute kasnije na binu izlazi "lepi dečec", i curičke padaju u trans! Cif izlazi van i uzima gitaru...Prži prve tonove "Nove" i i tad se pojavio frontmen! Šibaaaaaaaaa...Također uzima gitaru i počne prašiti....akord po akord!

    Kad je počeo pjevati - cijeli SAX se zapalio i počeo derati tekst pjesme! Atmosfera je uzavrela, ja u prvom redu okružen samo djevojkama (što me malo iznenadilo....dečki se nisu mogli probit naprijed osim Snage, ali i njega su izgurale sa strane....što i nije problem kad se uzme u obzir da je na štakama) što samo pokazuje koliko su dečki popularni među lijepšim spolom! Osobito Brane i Cif (potonji je usred pjesme dobio jedan simpatičan "poklon" od jedne mlade dame iz drugog reda....Naime doletile su mu tange ravno pod noge ) Very Happy

    Vriska mladih i prilično "uzbuđenih" mladih dama je natjerala cure momaka naših da ih streljaju pogledom! No bolje da se cure na to naviknu polako jer Replica ide na vrh - munjvitom brzinom! Ako se oni ne probe i ne budu jedan od najutjecajnijih naših bendova - ne znam tko će biti!
    Inače koncert je bio odsviran praktički bez ijednog pogrešnog tona (za one sitnice nećemo odrubljivati glave - ipak tu i trema igra ulogu)

    A sad je vrijeme za posvečivanje onome zbog čega smo tu, a to je muzika! Ovako je izgledala setlista: Nova, Kiša, Prva pa ljubavna, Vlak za nigdje, Mali oglas, Nisi sam, Vrata, Beštija, Posljednji pokušaj, Savršen dan, Rockin' in the free world, Zauvijek

    NOVA - To je bespredmetno komentirati jer je sve već rečeno...Uvodna pjesma gdje je Brane prašio prvi i zadnji...upao mi je jednostavno u uho (možda zbog te duracije sviranja, ali i zbog same izvedbe - bila je bezgrešna!)...Cifovo ufuravanje Šibe laganim solom mi se isto jako svidjelo!S obzirom da je SAX maleni klub, teško je očekivati nešto više od onoga kaj je izvučeno, ali ja bi malo drugačije porihtao miksetu - na svim pjesmama osim na Beštiji kad je tonac dignuo Cifa...Šiba je otpjevao odlično - bez ijednog titraja glasa - i to stoji za sve pjesme! Šiba imaš fantastičan glas, jedini problem koji imaš znaš i sam - ne trebam ti ja reć! Wink Emile - cijeli koncert si odsvirao maestralno!

    KIŠA - Jedina pjesma gdje je bilo grešaka...u smislu stotinke sekunde tzv. "rupe" - bez tona i bez glasa...ko da ste ispali iz ritma....al iskreno - sumnjam da je itko primjetio...

    PRVA - BRANE!!!!!! Primjetio si i sam da sam odmah poslije pjesme pokazao na tebe - oduševio si me tu....Šiba odsvirao bez greške....emil - konstanta....cif....zaje si se na početku sola...par mutiranih tonova kojima sigurno nije mjesto tamo...samo to - prvi solo - ostalo isto bez greške...

    VLAK
    - bez greške sva četvorica! upali i Cif i Brane savršeno nakon Šibinog uvoda - ja zadovoljan...inače jako mi se sviđa bas na ovoj stvari - baš izrazito! Emil - naravno bez greške odradio sve!

    MALI OGLAS - Šiba - tebi niš ne valja - ti bi sve mjenjal!!! ja nebi - izvedbu! btw - misliš da nisam videl smajlek na faci kad smo pjevali back vokale mi iz publike?? Very Happy

    NISI SAM - nisam adekvatan tu komentirati kak ste odsvirali - mogu samo reć dal mi se sviđa stvar il ne...A sviđa mi se! Wink dobra je...prava žestica!

    VRATA - onaj uvod mi je pomogo da uvidi stvarno značenje pjesme...I tu ti je zapalio smješak kad smo ti pjevali bekove! i to baš jako! čak je i moja draga to primjetila! Smile laganica, opuštajuča stvar - zbilja...nemam prigovora stvarno jedino su mi falile klavijature....nemogu nikog posebno izdvojiti....al tu se već polako vidlo Šibence da počinje ti slabiti glas...ali skroz do kraja si otpjevao odlično! bez da ti ej ijednom zatitrao glas...e da - outro iz pjesme mi je savršen...Šiba + Cif = savršena kombinacija

    BEŠTIJA - EMILLLLLLLLL!!!!! E tu su svi bili savršeni, ali tu mi je Obad upao u oko sam tak...Ono slappanje me svaki put naježi...Brane je tuko ko da je najodmorniji čoek na svijetu, Emil savršen uz to kaj mi je tako upalo u uho - ma mrak...tu sam prstom upro nakon pjesme na vas dvojicu, a ne na Šibu i Cifa samo iz jednog razloga -> Falila su mi 2 kažiprsta! Savršenstvo....Cif - uvod savršen, opčenito gitara bez ijedne greške....solaže za pamčenje....Šiba - kad si reko Io sono una bestia (pogledaj naslov molim lijepo Smile ) trnci su me prošli....glas ti se orio SAX-om savršeno ispunjujuči svaki kutak kluba! Cif - gitara me svaki put fascinira...Taj ritam ko ad sječe zrak - fantazija!! Brane tukao si ga ko ad sviraš bubnjeve svaki dan 15 sati na nastupima unazad zadnjih 30 godina!! Savšenstvo! Emile - suvišno te komentirati....maestro! ja ti se klanjam...ma ne samo tebi - SVIMA!! Brane me isto fascinira...Ma sjajni ste dečki!!! ja sam ponosan kaj vas uopče poznam!

    POSLJEDNJI POKUŠAJ - Čim sam vidio da Emil spušta bas i Brane se diže znao sam da ide Posljednji pokušaj! Meni je to predivna pjesma...samo mi je jedne stvari žao...kaj nije bilo akustične gitare i defa! Tu se vidlo da gubiš snage u glasu Šiba...onaj dio kad moraš otići oktavu više - nisi mogao...ono - sad nema SMISLA...ali neka - majstorski si se izvukao....Cif - mislio sam da će te mučit soo s prstima, ali drago mi je da sam se prevario!prelijepa mi je pjesma....

    SAVRŠEN DAN - Boys are back in town...Nakon jedne popušene, a u buksi vjerovatno i popijene su se vratili jači nego ikad!Šibence uvod laganini...ulet (doslovno) Emila pravovremen, Cif s tim WAH-om (zna on zakaj sam to TAK napisal Smile ) , Brane friški tukel ko blesav...i to tak da mu se štapići raspadaju! Smile primjetio jesam da ti ej puko, samo nisam zapamtio na kojoj stvari...ali pod ovom stvari je cif pod noge dobio tange - s tim da ih nije ni vidio Very Happy Very Happy
    Inače Cif - neam niš protiv WAH-a tu...Paše savršeno...taj neki funky-beat....cijelo vrijeme bez greške

    ROCKIN' IN THE FREE WORLD - Obrada ponosa vrijedna - to je sve kaj bum tu reko

    ZAUVIJEK - Di je baš ostavite za kraj....jao, jao....Pjesma koja mi srce cjepa...svaki put se sjetim onih kojih više nema, i nemogu si pomoć - suza potekne niz obraz...Još je i izvedba bila odlična tak da me to još dodatno ganulo...Čim sam došao doma i pokrpao gitaru (koja je btw - rikla, a ne pojačalo, no nema veze - popravio sam) sam išao je skidati....i nisam se micao od Ibaneza dok se s njega nisu orili akordi ove pjesme...Šibence - tvoj uvod mi je predivan...malo mi je prebrz prelazak sa F opet na a, ali nema veze - vježbom se usavršavamo...eto - meni je ta pjesma prirasla srcu jako...užasno mi je draga - ne znam ni sam zakaj tak da mislim da su moji komentari presubjektivni....neću više...

    Uglavnom - to bi bilo to...Dečki su okinulii jednu fantastičnu svriku, svi koji nisu bili - neka vam bude žao! ali bit će toga još - nedvojbeno! bit ćete odlični i traženi dečki - 100%
    Samo tako dalje!

    Pozdrav svima!

      Similar topics

      -

      Sada je: čet svi 09, 2024 8:03 am.