Replica

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Replica

prvi Replica forum


+16
Hana
Purple Waterfalls
valentina
alice
Chochek
acoustic
Laura
evo meee
xX_Dorotea_Xx
Jec
Ofca
cif
bob graditelj
Kosta
Sale
Siba
20 posters

    Koncerti drugih izvođača...

    Siba
    Siba
    Član benda


    Male Broj postova : 501
    Age : 37
    Lokacija : Sesvete
    Registration date : 13.05.2008

    Koncerti drugih izvođača... Empty Koncerti drugih izvođača...

    Postaj by Siba sub lip 14, 2008 11:42 am

    Mislim da će mnogi tu imati što za reći, Sale i Cif su bili na Knopfleru, Kosta na Caveu itd.
    Siba
    Siba
    Član benda


    Male Broj postova : 501
    Age : 37
    Lokacija : Sesvete
    Registration date : 13.05.2008

    Koncerti drugih izvođača... Empty Re: Koncerti drugih izvođača...

    Postaj by Siba sub lip 14, 2008 12:01 pm

    Uglavnom, jučer smo Mala Ana, Kosta, još jedan kolega i ja bili u Varaždinu na Radar festu.
    Zbog strašne gužve na cesti, ali dobrim dijelom i moje dezorjentiranosti za volanom, nismo čuli Mlinarca i Kreslina nego smo došli tek na zadnje 3 pjesme Majki... Ne znam, prvo, to njihovo ištekano izdanje uopće nije za festivale. Drugo, Bare, bar ovih zadnjih par stvari nije mogao pjevati, nešto je mumljao ( više nego što inače mumlja )... ne znam, nemam ništa protiv Majki, bili su to što su bili, ali ovo sad baš i nema smisla.

    E onda ono zbog čega sam išao, nakon Pearl Jama 2006. daleko najočekivaniji koncert u mojoj koncertno-festivalskoj karijeri----Manic Street Preachers---- Mislim da većina starijih ljudi koji ih možda nikad nisu čuli nego su došli isključivo na Dylana, nisu mogli ostat ravnodušni. Kad netko odsvira tako uvjerljivo i tako energično, to svatko treba cijenit. Narvno, car nam je čestitao na pobjedi protiv Njemaca, a isto tako i što smo izbacili Engleze, inače oni su Velšani. Jedino je problem što su oni bili totalni uljezi na tom festivalu, nakon laganih Milinareca i Kreslina pa opet akustičnih Majki, ovo je totalni šok, pogotovo zato je je nakon njih nastupio Bob Dylan, koji je ponovo smirio stvari...

    Dakle, Bob Dylan nije progovorio riječ, samo čista svirka, vrhunska svirka, ali nakon Preachersa ja više nisam trebao ništa, tako da mi je bio zanimljiv prvih par stvari, a poslije mi je sve bilo nekako slično, ali nisam baš naslušan Dylana pa ne mogu komentirat, jedino mogu reći da je bend strašan. Samo mi se nekako čini da to nije glazba za takve stadionske festivale, nego za samostalan koncert u nekoj finoj dvorani.

    Sve u svemu, nakon propuštenog i još neprežaljenog Vip InMusic-a, ovo je mojoj duši trebalo.
    Sad se mogu pohvalit da sam uživo slušao 2 meni najdraža benda današnjice.

    Živjeli!
    Sale
    Sale
    Administrator


    Male Broj postova : 738
    Age : 36
    Lokacija : zagreb
    Registration date : 12.05.2008

    Koncerti drugih izvođača... Empty Re: Koncerti drugih izvođača...

    Postaj by Sale sub lip 14, 2008 1:11 pm

    odmah otvaram post sa kritikom na Knopflera - nije odsvirao neke pjesme koje sam očekivao....npr- money for nothin', heavy fuel, callin' elvis itd i sl!
    i dalje sam pod dojmom pa neću dugo srat...nije bilo priče puno, čista svirka!savršen omjer starih i novih stvari...Sultansi digli cijlu dvoranu na noge....lik je jednostavno rečeno - GENIJALAC!!!!!!


    i da - dobio sam njegov autogram!!!!! zahvaljujući svojoj dragoj koja ga je nabavila - bogznakak! hvala srećo! :wub:
    Kosta
    Kosta
    početnik


    Male Broj postova : 37
    Age : 33
    Lokacija : Zagreb
    Registration date : 25.05.2008

    Koncerti drugih izvođača... Empty Re: Koncerti drugih izvođača...

    Postaj by Kosta sub lip 14, 2008 3:06 pm

    Uf eto i mene je red da nešto o tome kažem.
    Uglavnom,šiba je već rekao dosta toga o radaru,ali ja bi se još malo nadovezao.
    Htio bih reći kako su Preachersi bili jednostavno fantastični,odsvirali su fenomenalno i nisam vjerovao da uživo tako dobro i moćno zvuče.
    Moram uz to i reći kako je vokal - James Dean...Bradfield sigurno jedan od najboljih vokala ikad,ako ne i najbolji.Čovjek ima glasinu,čak ponekad otpjeva i previsoko da bi ga netko kao mij brat mogao pratiti (dobro moram uzeti u obzir to da je brat bio promukao od silnog navijanja dan prije).
    I još je čovjek legenda,odličan kontakt s publikom i općenito scenski nastup.
    Jedino je bio problem to što su svirali samo nekih sat i 20 minuta ali unatoč tome ukupna ocjena-čista petica.

    Za Dylana nemam što reći,sve je rekao brat.


    A što se tiče Vip Inmusica,to je isto vrijedilo doživjet.Ja sam tamo išao uglavnom zbog Cavea i Serja ali ni ovi ostali nisu uopće bili za bacit.Isina da nisam bio na nekima (primjerice žao mi je što nisam bio na The Go-Team čuo sam da su dobri),ali ovo što sam čuo je blo čisto solidno.Čak su me najviše iznenadili oni afrikanci,prvo Amadou i Mariam a potom Sein Kuti and Egypt 80.Ali to je sve bilo zagrijavanje za ono što je tog,prvog dana festivala slijedilo,naravno NICKA CAVEA AND THE BAD SEETSE.
    Naravno,kao što je i uobičajeno,kasnio je sigurno jedno pola sata u kojima sam ja pokušavao se domoći što boljeg mjesta i ždero se od nestrpljenja.Ali kad je konačno izašao na stage,na jarunu je nastao totalni kolaps i show je počeo. 2 sata vrhunske svirke koja je sadržavala uglavnom ono što je karakteristično za Cavea;dakle neke brze i žestoke stvari,poneke balade,i naravno većinom one tamne pjesme koje pomalo i zastrašuju.
    Uglavnom on je to dobro iskombinirao,jedino je možda na bisu mogao odsvirati koju jaču stvar al nema veze.
    Inače fantasična svirka,sviraju tako da se čuje i najsitniji detalj ali to me ni nije čudilo pošto sviraju zajedno jedno 25 godina.
    Ipak ono što je mene najviše oduševilo je Caveov scenski nastup;čovjek je jednostavno frajer.Zna dić publiku i dobro nasmijat što je i učinio zahvalivši publici na našem jeziku.Sve u svemu JAKO DOBRO.

    Ono što me zanimalo drugi dan je bio Serj Tankian.Kasnio je jedno 45 minuta i više sam izgubio strpljenje.No ajde konačno se i on pojavio sa svojim bendom i počeo.Odsvirao je svoj album ali je zvučao ipak bolje nego što system zvuči uživo.Dakle dobra svirka,dobar njegov scenski nastup(čovjek puno sere po vladama) i to je uglavnom to što imam o njemu reći.I još naravno moram spomenuti kako sam akrobatski uhvatio palicu njegovog bubnjara,još se time ponosim.

    Dakle mogu reći da je Vip Inmusic ove godine bio jako dobar unatoč kiši i slično.

    Također se ispričavam što će ovaj post zauzeti puno mjesta ali sažeo sam koliko sam to mogao
    avatar
    bob graditelj
    upozoren/a


    Male Broj postova : 22
    Age : 35
    Lokacija : novo brestje city
    Registration date : 02.06.2008

    Koncerti drugih izvođača... Empty Re: Koncerti drugih izvođača...

    Postaj by bob graditelj sub lip 14, 2008 5:28 pm

    evo, ja bih se osvrnuo na jedan bend, koji je također svirao na vipIN-u, a po meni je uz Mrzlo Pivo i TBF najbolji bend sa prostora dragog nam Balkana...rijec je o Atheist Rap-u
    bio sam na 4 njihova certa i fakat mi je zao kaj nisam bio sad na jarunu, jer od zegea, kutine, novog sada do kragujevca uvijek razvale ko da imaju svi po 20 godina...jednostavno carevi
    kosta jesi ih ti mozda posluso sad na vipinu?
    Kosta
    Kosta
    početnik


    Male Broj postova : 37
    Age : 33
    Lokacija : Zagreb
    Registration date : 25.05.2008

    Koncerti drugih izvođača... Empty Re: Koncerti drugih izvođača...

    Postaj by Kosta sub lip 14, 2008 7:48 pm

    E baš sam htio nešto i napisati o njima ali bi bilo predugačko.Da taman sam došao na njih po onom najvećem pljusku a oni su razvaljivali.Pisalo je u novinama da su svirali kao da se bore s kišom ili tako nešto a tako su i zvučali.Stvarno moćna svirka, a ni kiša nije zaustavila ni njih ni publiku da se dobro provedu
    cif
    cif
    Član benda


    Male Broj postova : 217
    Age : 36
    Registration date : 13.05.2008

    Koncerti drugih izvođača... Empty Re: Koncerti drugih izvođača...

    Postaj by cif čet lip 19, 2008 2:12 am

    e dečki, kad rakiju pijete!
    Sale
    Sale
    Administrator


    Male Broj postova : 738
    Age : 36
    Lokacija : zagreb
    Registration date : 12.05.2008

    Koncerti drugih izvođača... Empty Re: Koncerti drugih izvođača...

    Postaj by Sale ned lip 22, 2008 9:32 pm

    cif je napisao/la:e dečki, kad rakiju pijete!

    cif, morat ću te molit da prestaneš spammat....
    Ofca
    Ofca
    početnik


    Female Broj postova : 66
    Age : 41
    Registration date : 03.07.2008

    Koncerti drugih izvođača... Empty Re: Koncerti drugih izvođača...

    Postaj by Ofca pet srp 04, 2008 12:37 am

    Bila sam na Radar festu u Vzu. Mogu samo potpisati sve kaj je napisal Siba. Samo kaj sam ja dosla jos prije nego su poceli Kreslin i Mlinarec. S tim da je Kreslin sviral samo mozda 2 pjesme tak da je to zanemarivo i steta kaj nije vise.
    Majke nist posebno.
    Manic street preacherse slusam vec tak dugo i nisam mogla vjerovati da budu svirali u mojem gradu. Bojala sam se da ne otkazu. Bili su stvarno odlicni, odusevljena sam. Provela sam celo vreme sa smjeskom. Cak su se svidjali i mojem starom koji se dosel zbog Dylana kojeg je propustil prije 30 godina.

    Kaj se tice Dylana - vrhunski bend i izvedba, sve super, al da je meni njegova glazba bas vrhunski zabavna - i nije. Nisam ja za tak dubokoumnu glazbu. Pogotovo ne nakon 7 sati stajanja na istom mjestu Smile

    Pearl jam 2006 u Zgu mi je bil jedan od najboljih koncerata u zivotu. Ako ne i najbolji. Al to je mozda subjektivan dojam jerbo ih slusam od kak sam bila klinka pa mi se konacno ostavrila zelja od prije 15 god da ih vidim uzivo Smile

    Sve u svemu - podrzavam koncerte u Varazdinu. Mislim da bi ih trebalo biti puno vise haha
    Siba
    Siba
    Član benda


    Male Broj postova : 501
    Age : 37
    Lokacija : Sesvete
    Registration date : 13.05.2008

    Koncerti drugih izvođača... Empty Re: Koncerti drugih izvođača...

    Postaj by Siba pet srp 04, 2008 7:04 pm

    Nije ništa subjektivno kad kažeš da je koncert Pearl Jama najbolji, to je jednostavno tako. Takva energija, jebote...
    Preachersi su mi čak na trenutak malo vratili taj osjećaj, ali nije to tako jako
    Sale
    Sale
    Administrator


    Male Broj postova : 738
    Age : 36
    Lokacija : zagreb
    Registration date : 12.05.2008

    Koncerti drugih izvođača... Empty Re: Koncerti drugih izvođača...

    Postaj by Sale pet srp 04, 2008 11:11 pm

    moram priznat da neznam neki bend koji bi mogao prirediti takav show...eventualno maideni il metallica...al to je već hard rock i tu se jednostavno mora tak nositi s ekipom....iz osobnog iskustva nažalost neznam, ali volio bi jednoga dana na maidene recimo...
    Ofca
    Ofca
    početnik


    Female Broj postova : 66
    Age : 41
    Registration date : 03.07.2008

    Koncerti drugih izvođača... Empty Re: Koncerti drugih izvođača...

    Postaj by Ofca čet srp 17, 2008 12:49 am

    Na Pearl jamu velika vecina publike nije nikad prije vidla bend uzivo, a slusaju ih dugo vremena. I to pun Dom sportova. Tak da je atmosfera neponovljiva
    Dal je ko primjetil da su ljudi imali oko 40 gitara na pozornici? To nisam vidla nikad prije ni poslije

    Bila sam na Maidenima i idem opet sad za mjesec dana. Oni su vrhunski profesionalci i svaki koncert odrade super. I meni je bilo odlicno i zabavno. Ali oni imaju one ogromne scenografije, pozadine, lutke itd. To je cijeli show i totalno nekaj drugo od bendova koji samo sviraju i tesko se moze usporediti
    Jec
    Jec
    početnik


    Female Broj postova : 87
    Age : 33
    Lokacija : TRNSKOOOO
    Registration date : 13.05.2008

    Koncerti drugih izvođača... Empty Re: Koncerti drugih izvođača...

    Postaj by Jec čet kol 21, 2008 7:59 pm

    mislim da sam ja ipak bila na najzanimljivijim koncertima ovo ljeto...
    išla na Jasmina Stavrosa (bez brige, nisam platila ulaz) - bio je mrtav pijan, otpjevao je 3 pjesme, i popišao se nasred pozornice u čašu i držao čašu još 2 pjesme dok ga nisu odnjeli sa pozornice...
    sljedeći dan Bare - ovaj je pak bio nafiksan, pjevao je čak pola sata, nitko ga živ nije ni riječ razumio... svirali su Put ka sreći, a on je pjevao himnu našu!!!
    ali vrhunac je bio Petar Dragojević (Oliverov nećak) - otpjevao je neke svoje 2 pjesme i onda 2 i pol sata sve najbolje domaće pjesme... koncert je bio začuđujuće dobar.... to je zapravo bio Giulianov koncert. ovaj je pjevao jer je giuliano zaspao u Splitu i zakasnio na brod, te time i na svoj koncert. kada se pojavio svi su se razišli. svirao je još sat vremena pred 30ak ljudi i odustao...
    Ofca
    Ofca
    početnik


    Female Broj postova : 66
    Age : 41
    Registration date : 03.07.2008

    Koncerti drugih izvođača... Empty Re: Koncerti drugih izvođača...

    Postaj by Ofca čet kol 28, 2008 3:31 am

    Ja sam bila na Iron Maiden u Splitu i TBF u Varazdinu. Jos idem na Ramba Amadeusa i Fun Loving Criminals u Varazdinu.

    E, da. Dojdite na Spancirfest Smile
    Siba
    Siba
    Član benda


    Male Broj postova : 501
    Age : 37
    Lokacija : Sesvete
    Registration date : 13.05.2008

    Koncerti drugih izvođača... Empty Re: Koncerti drugih izvođača...

    Postaj by Siba ned kol 31, 2008 1:45 pm

    Jučer Hladno pivo u Vrbovcu, strašan koncert, stvarno zvuče sve moćnije i moćnije. Odlična najava jarunskog koncerta
    Ofca
    Ofca
    početnik


    Female Broj postova : 66
    Age : 41
    Registration date : 03.07.2008

    Koncerti drugih izvođača... Empty Re: Koncerti drugih izvođača...

    Postaj by Ofca pon ruj 15, 2008 9:28 pm

    Bila sam na Rambu Amadeusu u Vzu, na Fun lovin criminals nisam isla. Rambo je bil i vise nego odlican!

    Planirala sam ici na Nile i Belphegor prosli tjedan, al zbog obaveza nisam mogla. I zal mi je jerbo sam na Nile isla pred 3 godine, dosla pred Boogaloo da bi tam cula da je koncert otkazan.

    Sad u subotu sam bila u Vzu u Kultu na Guns'n'roses real tribute koncertu. Kisa padala, zima i los zvuk, al ja sam pozitivno iznenadjena bendom.

    Moji planovi za sljedeca 2 tjedna
    -19.09.- Metallica real tribute u Krizevcima
    -20.09.- Hladno pivo
    -26.09.- Debeli precjednik u Koprivnici

    I pocetkom 12. mjeseca Satyricon ponovno u Boogaloo. Bila sam pred 2 godine na koncertu i bilo je super.

    Izgleda da volim koncerte Smile
    Siba
    Siba
    Član benda


    Male Broj postova : 501
    Age : 37
    Lokacija : Sesvete
    Registration date : 13.05.2008

    Koncerti drugih izvođača... Empty Re: Koncerti drugih izvođača...

    Postaj by Siba pon ruj 15, 2008 9:49 pm

    Ovo su moji planovi:
    20.9. Hladno Pivo
    25.9. TBF Unplugged u Sax-u
    27.9. TBF na trgu za šire mase
    14.10. Replica + Lotus u Purgeraju ( ako stignem )
    Ofca
    Ofca
    početnik


    Female Broj postova : 66
    Age : 41
    Registration date : 03.07.2008

    Koncerti drugih izvođača... Empty Re: Koncerti drugih izvođača...

    Postaj by Ofca pon ruj 15, 2008 9:58 pm

    Dal ti to kopiras mene ili ja tebe? tongue
    Siba
    Siba
    Član benda


    Male Broj postova : 501
    Age : 37
    Lokacija : Sesvete
    Registration date : 13.05.2008

    Koncerti drugih izvođača... Empty Re: Koncerti drugih izvođača...

    Postaj by Siba pon ruj 15, 2008 10:00 pm

    Ovisi jel ideš u Purgeraj Very Happy
    Ofca
    Ofca
    početnik


    Female Broj postova : 66
    Age : 41
    Registration date : 03.07.2008

    Koncerti drugih izvođača... Empty Re: Koncerti drugih izvođača...

    Postaj by Ofca pon ruj 15, 2008 10:14 pm

    Mozda pem. Ovisno o obavezama 15.10. Smile

    Ak bum tam lako me bus prepoznal. Ja bum najstarija farao
    Sale
    Sale
    Administrator


    Male Broj postova : 738
    Age : 36
    Lokacija : zagreb
    Registration date : 12.05.2008

    Koncerti drugih izvođača... Empty Re: Koncerti drugih izvođača...

    Postaj by Sale pon ruj 15, 2008 10:42 pm

    osim ak dojde BBC... Wink mene bute prepoznali! vjerovatno sam najviši i najdeblji tam! Very Happy Very Happy a još k tome me zna vas 90% tak da... =)
    xX_Dorotea_Xx
    xX_Dorotea_Xx
    MVP - specijalne zasluge


    Female Broj postova : 260
    Age : 33
    Lokacija : Lužan! Be jealous!
    Registration date : 14.05.2008

    Koncerti drugih izvođača... Empty Re: Koncerti drugih izvođača...

    Postaj by xX_Dorotea_Xx pon ruj 15, 2008 10:44 pm

    ^^ Nisi...Ipak bum ja tam :p
    Ofca
    Ofca
    početnik


    Female Broj postova : 66
    Age : 41
    Registration date : 03.07.2008

    Koncerti drugih izvođača... Empty Re: Koncerti drugih izvođača...

    Postaj by Ofca pet ruj 19, 2008 12:33 am

    Izgleda da nejdem na Metallica real tribute nego na otvorenje Varazdinskih baroknih veceri u varazdinskoj katedrali. Ne znam tocno kaj bude al vam javim jer znam da vas jako zanima hahah Twisted Evil
    Sale
    Sale
    Administrator


    Male Broj postova : 738
    Age : 36
    Lokacija : zagreb
    Registration date : 12.05.2008

    Koncerti drugih izvođača... Empty Re: Koncerti drugih izvođača...

    Postaj by Sale pet ruj 19, 2008 9:56 am

    190 cm i 100 kg - imaš još kaj za dodat??? Very Happy Very Happy Very Happy

    aj dosta offa op tom pitanju....da nebi morali modovi to sve čistiti i kažnjavati! =)
    Ofca
    Ofca
    početnik


    Female Broj postova : 66
    Age : 41
    Registration date : 03.07.2008

    Koncerti drugih izvođača... Empty Re: Koncerti drugih izvođača...

    Postaj by Ofca pet ruj 19, 2008 9:19 pm

    Kaj tu napisemo visinu i kilazu ili na koje koncerte idemo? Wink

    Enivej, nejdem nikam danas. Odustala i od baroknih veceri. Danas mrzim celi svet i svi mi idu na zivce i ne da mi se kosu prati i fak of. Nejdem nikam Evil or Very Mad

    Sponsored content


    Koncerti drugih izvođača... Empty Re: Koncerti drugih izvođača...

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pon svi 13, 2024 2:56 pm.