Replica

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Replica

prvi Replica forum


+15
valentina
mala Ana tužnog oka
cif
Jec
Kosta
Chochek
alice
acoustic
r4zorbl4d3!*
xX_Dorotea_Xx
zec
evo meee
Vuk
Sale
Siba
19 posters

    Jeftin trik

    Purple Waterfalls
    Purple Waterfalls
    početnik


    Female Broj postova : 97
    Age : 39
    Lokacija : na moru, 20ak km zapadno od splita
    Registration date : 20.11.2008

    Jeftin trik - Page 3 Empty Re: Jeftin trik

    Postaj by Purple Waterfalls čet stu 20, 2008 9:40 pm

    evo mene i mojeg osvrta iskreno ne znam odakle da pocmem... moram samo napomenit da je ovo laicka recenzija albuma, tako da cu se ja mozda vise orjentirat na tekst i na neke glazbenicima nebitne stvari. evo ovako: kad me neko pita kako zvucite moj prvi odgovor je: kao prljavo kazaliste! iako u nekim djelovima me podsjetilo na neke druge izvodace... ma, svaka pjesma mi budi neku novu asocijaciju, i uopce ne bi mogla odvojit jednu pjesmu da mi je naj... to za mene inace nije uobicajeno, uvjek imam par boljih pjesama. situacija da ne mogu odvojit ni jednu mi se dogada jedino s albumima nightwisha, a ako vas strpam uz bok s njima to znaci da na mojoj ljestvici ne mozete bit vise Laughing zbog toga cu pricekat jos par dana da mi sve vase pjesme sjednu, prije nego vas utrpam uz bok s mojim najvecim idolima. jako mi se svida sto cijeli album slijedi isti đir, a opet svaka pjesma ima svoju posebnu osobnost... je li se to moze tako reci? ne znam jesam se dovoljno dobro i razumljivo izrazila...
    dalje, vokal mi je izvrstan! i sad pokusavam naci rijeci kojima bi objasnila svoju tvrdnju... ma jednostavno mi je legao jer ima snagu, grubost i njeznost u tocno potrebnim omjerima! sad koji su to omjeri neman pojma, ali to je ono sta ja cujem tako da ce mozda netko drugi rec nesto skroz suprotno... ne znam...
    e sad meni najdrazi dio, tekstovi: na omotu pise da tekstove , glazbu i sve pise replica. ne znam je li ih pisete svi zajedno ili netko sam ali predivni su! jako realni, iskreni i jednostavni... vasi tekstovi su me potakli da razmislim o nekim stvarima o kojima nikad ne razmisljam, a o kojima bi trebalo razmisljat... npr. u pjesmi "zauvjek". to je pjesma koja mi se na prvu ucinila jako vesela, cak su me prvih par stihova i nasmijali i onda je dosao refren... definitivno najjaci dojam mi je ostavila pjesma "mali oglas" koju sam slusala jos prije preko facebooka (ili myspace-a ne znam sad vise, nije ni bitno) i za koju sam vec tamo rekla da je rasplakala maminu kolegicu (doduse samo tekst jer nisam imala di pustit cd). e, ono, pjesma je stvarno sok! prvih par puta kad sam je poslusala mi je bila simpaticna pjesma s prizvukom funka, a onda kad dobro obratis pozornost na tekst ispadne najdirljivija pjesma na albumu. ne znam je li vam to bila namjera scratch u toj pjesmi ima toliko istine da se najezim... i onaj dio "i mjenjam sve sto vidim, za nesto sto propustam i za samo nesto novo ja mijenjam sve sto znam" je vec zavrsio kao moj status na fejsu (tu privilegiju su dosada imali samo nightwish, korn i tbf) lol!

    ajme tek sad vidim da sam ispisala cili roman a nisam jos gotova Embarassed prvo procitajte ovo pa mi recite trebam li nastavit... ne zelim vas ugnjavit...
    e da, da jos napisem za glazbu: balade su predivne, a kod ovih zescih pjesama mi je super sto su zestoke, ali bez imalo agresivnosti. evo to je jos jedna poveznica s nightwishem, zestoka glazba bez agresije (za razliku od nekih drugih meni isto dragih bendova (apocalyptica, korn...) kojima se agresija itekako osjeca u glazbi). i sad znam da je ovo sta sam nabrojila metal, a vi rock, ali meni je to nebitno, ja cu ako me nesto asocira napravit poveznicu i s amy winehouse ako treba... Rolling Eyes
    evo sad sam stvarno gotova s piskaranjem, osim ako ne zelite da nastavim Razz
    Siba
    Siba
    Član benda


    Male Broj postova : 501
    Age : 37
    Lokacija : Sesvete
    Registration date : 13.05.2008

    Jeftin trik - Page 3 Empty Re: Jeftin trik

    Postaj by Siba pet stu 21, 2008 12:07 am

    Prvo zahvaljujem na ovako velikom komentaru. Stvarno mi laskaju ovakve pohvale, jedino mi se ne sviđa usporedba s Prljavim kazalištem, ali svaki komentar je dobrodošao pa tako i taj, jebiga, nisam baš fan...
    Sviđa mi se što si istaknula stvari do kojih i sami najviše držimo i pokušavamo naglasiti. Nadam se da ti neće dosadit album i da će i daljnjim slušanjem doći još neki novi komentari...
    Šta je s tim Malim oglasom? U zadnje vrijeme svi govore za tu stvar da je najbolja... Very Happy
    Purple Waterfalls
    Purple Waterfalls
    početnik


    Female Broj postova : 97
    Age : 39
    Lokacija : na moru, 20ak km zapadno od splita
    Registration date : 20.11.2008

    Jeftin trik - Page 3 Empty Re: Jeftin trik

    Postaj by Purple Waterfalls pet stu 21, 2008 12:20 am

    meni je prljavo zakon, tako da je s moje strane pozitivna usporedba Laughing ali ako ne volis, ne volis...

    a mali oglas? to mi je predobro zato sta je cila onako funky, zabavna, a tekst na prvu ruku pari zabavan, ali je u biti toliko brutalno iskren da te cak ubije u pojam! mislim, koliko puta svi mi bi zelili ovo ili ono, ili bi prominili sve sta mozemo, pocevsi od drugih ljudi, ali na kraju je brutalna istina da ne mozemo nista minjat nego sebe... i koliko svi zivili u iluziji, duboko u sebi ipak znamo istinu (nazalost)... i onda tako slusas pjesmu i uzivis se u iluziju: mjenjam ovo za ono i sve oko sebe itd. kako vec ide... i onda nas na kraju lipo strefi: e nema mjenjanja... nista, mjenjaj samo sebe jer nista drugo ne mozes... i tu se rasprsne balun od sapunice Sad e to mi je tako jako!!! predobro! ali uostalom, zasto ja pisem pa vi ste napisali pismu, znate kako ide Embarassed
    Jec
    Jec
    početnik


    Female Broj postova : 87
    Age : 33
    Lokacija : TRNSKOOOO
    Registration date : 13.05.2008

    Jeftin trik - Page 3 Empty Re: Jeftin trik

    Postaj by Jec pet stu 21, 2008 12:24 am

    pjesma je stvarno predobra. neki dan sam ju slušala (možda malo preglasno i malo previše puta), pa me čak moj ludi susjed svečenik došao pitati čija je to stvar. bolje da ti ne kažem šta je on mislio čija je...
    Siba
    Siba
    Član benda


    Male Broj postova : 501
    Age : 37
    Lokacija : Sesvete
    Registration date : 13.05.2008

    Jeftin trik - Page 3 Empty Re: Jeftin trik

    Postaj by Siba pet stu 21, 2008 12:29 am

    Da pogodim, svećenik...sigurno je mislio da je HIM Twisted Evil
    Jec
    Jec
    početnik


    Female Broj postova : 87
    Age : 33
    Lokacija : TRNSKOOOO
    Registration date : 13.05.2008

    Jeftin trik - Page 3 Empty Re: Jeftin trik

    Postaj by Jec pet stu 21, 2008 12:50 am

    pa to ne bi bilo tako strašno, ali ne. njegova socijacija je išla u potpuno drugom smjeru... ( ne znam na koju foru)
    ne voliš prljavo kazalište, a jasmina stavrosa??? Very Happy
    Purple Waterfalls
    Purple Waterfalls
    početnik


    Female Broj postova : 97
    Age : 39
    Lokacija : na moru, 20ak km zapadno od splita
    Registration date : 20.11.2008

    Jeftin trik - Page 3 Empty Re: Jeftin trik

    Postaj by Purple Waterfalls pet stu 21, 2008 12:43 pm

    a da tom popu kupite slusni aparat za bozic affraid
    Purple Waterfalls
    Purple Waterfalls
    početnik


    Female Broj postova : 97
    Age : 39
    Lokacija : na moru, 20ak km zapadno od splita
    Registration date : 20.11.2008

    Jeftin trik - Page 3 Empty Re: Jeftin trik

    Postaj by Purple Waterfalls uto stu 25, 2008 2:44 am

    je li ono danas bio top 40 na htv-u? je li ko gleda?
    AnoWee
    AnoWee
    početnik


    Female Broj postova : 29
    Age : 33
    Registration date : 02.10.2008

    Jeftin trik - Page 3 Empty Re: Jeftin trik

    Postaj by AnoWee sri stu 26, 2008 3:56 pm

    wooohooo ovaj tjedan šesti na listi!!!

    http://www.hdu-toplista.com/index.php?what=lista&kat=1

    sljedeći ćete biti treći na listi, a dalje...tko zna Razz
    xX_Dorotea_Xx
    xX_Dorotea_Xx
    MVP - specijalne zasluge


    Female Broj postova : 260
    Age : 33
    Lokacija : Lužan! Be jealous!
    Registration date : 14.05.2008

    Jeftin trik - Page 3 Empty Re: Jeftin trik

    Postaj by xX_Dorotea_Xx sri stu 26, 2008 11:03 pm

    Bravo bravo!
    Al bit ću još sretnija kad budete bolji od Miše Kovača i co.
    Purple Waterfalls
    Purple Waterfalls
    početnik


    Female Broj postova : 97
    Age : 39
    Lokacija : na moru, 20ak km zapadno od splita
    Registration date : 20.11.2008

    Jeftin trik - Page 3 Empty Re: Jeftin trik

    Postaj by Purple Waterfalls sri stu 26, 2008 11:45 pm

    bravo!!! cheers
    alice
    alice
    iskusni tipkaroš


    Female Broj postova : 209
    Age : 33
    Lokacija : zagreb, zagreb, amerika u malom
    Registration date : 14.05.2008

    Jeftin trik - Page 3 Empty Re: Jeftin trik

    Postaj by alice čet stu 27, 2008 12:09 am

    wow!! bravo dečki, od srca čestitam... ma može to i još bolje... Smile
    Siba
    Siba
    Član benda


    Male Broj postova : 501
    Age : 37
    Lokacija : Sesvete
    Registration date : 13.05.2008

    Jeftin trik - Page 3 Empty Re: Jeftin trik

    Postaj by Siba uto pro 02, 2008 1:22 am

    Citiram članak iz Večernjeg lista (subota,29.11.2008., prilog obzor, rubrika CD tjedna).

    Čista pržiona i bez trikova

    Četvorica mladih zagrebačkih glazbenikah u skupini Replica (Ivan Šibenik, vokal i gitara, Domagoj Cifrek, gitara, Emil Obad, bas, i Branimir Ivančan, bubnjevi) upravo su objavili prvi album "Jeftin trik", koji dolazi nakon proljetnog singla "Vlak za nigdje" (i spota). Svih 12 pjesama potpisuju zajednički, a osim rocka i grungea, tu je i nešto posveta funkyju i punku.
    "Jeftin trik" je vrlo ambiciozno ostvarenje, možda jedan od najboljih prvih albuma što su se pojavili posljednjih godina. Ta čista pržiona zvuči moderno, djeluje urbano, a sve uz fine i iskrene tekstove. Svakako slušati, a po mogućnosti i uživo na čestim klupskim koncertima. (Jure Ilić)

    Jebiga, moram se malo hvaliti, ipak nam je ovo prva novinska recenzija...
    Sale
    Sale
    Administrator


    Male Broj postova : 738
    Age : 36
    Lokacija : zagreb
    Registration date : 12.05.2008

    Jeftin trik - Page 3 Empty Re: Jeftin trik

    Postaj by Sale uto pro 02, 2008 1:25 am

    moram vam čestitat - ipak ej ovo prva recenzija, al isto tak moram priznat da puno bolje izgleda na novinskom papiru! =)
    xX_Dorotea_Xx
    xX_Dorotea_Xx
    MVP - specijalne zasluge


    Female Broj postova : 260
    Age : 33
    Lokacija : Lužan! Be jealous!
    Registration date : 14.05.2008

    Jeftin trik - Page 3 Empty Re: Jeftin trik

    Postaj by xX_Dorotea_Xx uto pro 02, 2008 6:01 pm

    Awwww kako super
    Svaka čast!!
    AnoWee
    AnoWee
    početnik


    Female Broj postova : 29
    Age : 33
    Registration date : 02.10.2008

    Jeftin trik - Page 3 Empty Re: Jeftin trik

    Postaj by AnoWee sri pro 03, 2008 11:55 pm

    vidla više puta na cmc-u reklamu za album...ubija me jedino to kaj reklamiraju jeftin trik i prljavo kazaliste u paketu...i onda nakon reklame puste njihov novi spot...
    Siba
    Siba
    Član benda


    Male Broj postova : 501
    Age : 37
    Lokacija : Sesvete
    Registration date : 13.05.2008

    Jeftin trik - Page 3 Empty Re: Jeftin trik

    Postaj by Siba sri pro 17, 2008 1:44 pm

    Evo nakon 5-6 tjedana, ispali smo sa top liste prodaje...
    Ko nije kupio CD, sad je idealno vrijeme, em je Božić i vrijeme darivanja pa bi to mogao biti idealan poklon, a i tako bi se vratili na listu...
    cif
    cif
    Član benda


    Male Broj postova : 217
    Age : 37
    Registration date : 13.05.2008

    Jeftin trik - Page 3 Empty Re: Jeftin trik

    Postaj by cif sri pro 17, 2008 1:52 pm

    gamad! nisu nijednom spot pustili; a šugavi massimo se pušta svaki tjedan 2put
    xX_Dorotea_Xx
    xX_Dorotea_Xx
    MVP - specijalne zasluge


    Female Broj postova : 260
    Age : 33
    Lokacija : Lužan! Be jealous!
    Registration date : 14.05.2008

    Jeftin trik - Page 3 Empty Re: Jeftin trik

    Postaj by xX_Dorotea_Xx sri pro 17, 2008 6:23 pm

    ^^ Bastards.
    E da...Jel imaju vaše spotove ovi na z1 ili tak nešt da se tak trudimo zvat?

    I kaj je bilo na kraju s onim planom da zasipamo Garažu sa mejlovima? (valjda se nisam jedina osramotila?)
    cif
    cif
    Član benda


    Male Broj postova : 217
    Age : 37
    Registration date : 13.05.2008

    Jeftin trik - Page 3 Empty Re: Jeftin trik

    Postaj by cif čet pro 18, 2008 5:25 am

    spotovi su poslani na sve TV postaje, a o urednicima ovisi budu li ga puštali, ili ako tisuće ljudi bude zvalo, onda bi urednik bio prisiljen pustit spot! Wink

    A za garažu, kao i sve, mail nije uzaludan, samo prednost imaju bendovi puno veće reputacije. cotag4, miroslav evačić, i ostali megabendovi
    cakaricka
    cakaricka
    početnik


    Male Broj postova : 92
    Age : 33
    Registration date : 22.12.2008

    Jeftin trik - Page 3 Empty Re: Jeftin trik

    Postaj by cakaricka pon pro 22, 2008 3:14 pm

    uh....ljuta sam!
    ja sam ga platila 89,00kn!
    mogla sam uštediti malo joooj
    evo sad se grizem! LOOL! Wink
    ja sam ga kupila u Vlaškoj u
    impotraneu....hihiihhii!
    Hana
    Hana
    početnik


    Female Broj postova : 82
    Age : 35
    Registration date : 27.11.2008

    Jeftin trik - Page 3 Empty Re: Jeftin trik

    Postaj by Hana pon sij 26, 2009 2:36 pm

    evo nabavila sam novi album! Moram priznati da sam bila malo prekritična prema novim verzijama starih pjesama,jer kad ih malo bolje poslušam jako su dobre! Smile ali oduševljena sam pjesmom "vrata" i moram reći da je ovo jedna od najboljih i najljepših pjesama koju sam čula! pitanje - koliko je dugo pisana,koliko joj je vremena posvećeno? jer je naprosto predivna..
    Siba
    Siba
    Član benda


    Male Broj postova : 501
    Age : 37
    Lokacija : Sesvete
    Registration date : 13.05.2008

    Jeftin trik - Page 3 Empty Re: Jeftin trik

    Postaj by Siba uto sij 27, 2009 1:23 am

    Hvala, lijepo je to čuti. Pa nije dugo pisana, koliko se sjećam, tekst je nastao u komadu, a glazbu smo složili kroz par proba, a onda je u studiju dodano još par detalja (ženski vokali, klavijature...)
    Siba
    Siba
    Član benda


    Male Broj postova : 501
    Age : 37
    Lokacija : Sesvete
    Registration date : 13.05.2008

    Jeftin trik - Page 3 Empty Re: Jeftin trik

    Postaj by Siba čet vel 26, 2009 11:04 am

    Back in the game!!! 21. mjesto prodaje za prošli tjedan... Samo sad nema jebene emisije na HRT-u...
    Sale
    Sale
    Administrator


    Male Broj postova : 738
    Age : 36
    Lokacija : zagreb
    Registration date : 12.05.2008

    Jeftin trik - Page 3 Empty Re: Jeftin trik

    Postaj by Sale čet vel 26, 2009 11:58 am

    nice! ima neki link di se vidi top lista??

    Sponsored content


    Jeftin trik - Page 3 Empty Re: Jeftin trik

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pon svi 20, 2024 1:09 am.